Bozcaada’da iki köpek saçmayla vuruldu. Yaralı olarak bulunan köpekler için harekete geçen Bozcaada Belediyesi, fail ya da faillerin bulunması adına çağrıda bulunarak;”Bozcaada , kargası,kedisi,köpeği, keçisi , tavuğu, kirpisi, tavşanı… yaşayan tüm canlılarıyla bir bütündür. Bozcaada’da yaşayan her kişinin de bu bilinçle hareket etmesi vicdani görevidir” dedi.

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde, iki köpeğin saçmayla vurulduğu haberi geldi. Yaralı olarak kurtulan hayvanlar hakkında bilgi veren Bozcaada Belediyesi, konuyla ilgili vatandaşlara çağrıda bulundu. Olayın emniyete intikal ettiğini söyleyen yetkililer;” Bugün 11:50 12:30 saatleri arasında tahminen salhane arka deniz mevkiinde sahipli ve uysal ,biri küçük ırk , diğeri merkezde insanlarla iletişim halinde bulunan iki köpek saçmayla vurulmuş olarak yaralı halde bulundu. Gündüz saatlerinde, ahıl ve kümesin bulunmadığı ,ada merkezinde hayvanlara kasıtlı olarak zarar vermek için yapılmış bu saldırı ;Emniyet Amirliği ve Belediyemiz tarafından tutanak altına alınmıştır. İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından konunun soruşturması başlatılmış olup, olayın faili -failleri ile ilgili ,kanunlar çerçevesinde cezai yaptırımları uygulanacaktır. Belediye Başkanlığımız, İlçe Tarım Müdürlüğü , adadaki hayvanseverlerden oluşan çalışma gruplarının ve halkın katılımı ile 12.01.2017 tarihinde Halk Eğitim Merkezinde , hayvan refahı ve hayvan hakları üzerine ciddi bilgi paylaşımları yapılan bir toplantının ardından böyle üzücü bir olayın yaşanmasını kınıyoruz. Bozcaada , kargası,kedisi,köpeği, keçisi , tavuğu, kirpisi, tavşanı… yaşayan tüm canlılarıyla bir bütündür. Bozcaada’da yaşayan her kişinin de bu bilinçle hareket etmesi vicdani görevidir.
Bu bağlamda Bozcaada Belediyesi olarak fail ya da faillerin bulunması ve gerekli cezai yaptırımın uygulanması için üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getireceğiz. Bozcaada halkı olarak ,sizlerden de aynı sorumluluğu bekliyoruz” dedi.

Ayrıca olay hakkında bilgisi olan kişilere seslenen Bozcaada Belediyesi Başkanlığı” Konu ile ilgili bilgi sahibi olan kişilerin Belediye Başkanlığına iletmeleri önemle rica olunur” diye konuştu.
1

Yorum Yazın

  • (yayınlanmayacak)