ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Suriye’nin Afrin bölgesinde devam eden Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Zeytin Dalı Harekâtını takdir ediyor ve iş dünyası olarak Devletimizin yalnız olmadığını, yanında olduğumuzu duyuruyoruz” ifadelerine yer verdi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 4 günden bu yana Suriye’de başarıyla sürdürdüğü Zeytin Dalı Operasyonu’na Çanakkale iş dünyasının etkin kuruluşlarından biri olan ÇTSO’dan destek geldi. Terörle yapılacak her türlü mücadeleye destek olduklarını belirten ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Sınır güvenliğini sağlamak ve büyük tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak amacı ile Afrin’de başlatılan sınır ötesi harekâtta Devletimizin kararının arkasında olduğumuzu ve desteklediğimizi bildiririz. Afrin, Türkiye’nin sınır güvenliğini emniyete almak için çok önemli stratejik bir noktadır ve temizliği zorunludur” ifadelerine yer verdi.

Semizoğlu açıklamalarının devamında; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, uluslararası hukuktan doğan haklarını kullanmış ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü de koruyarak harekât başlatmıştır. Meşru olarak başlatılan ve devam eden bu harekâtta Türkiye, terör örgütlerine gereken cevabı ve dersi vermektedir. Terörle mücadele hepimizin, tüm ülkelerin, tüm insanlığın ortak amacı olmalıdır. Devletimiz ve Milletimizin huzuru, bekası, Milli Güvenliğimiz, siyasetin çok üstünde bizim için çok kıymetlidir ve heba edilemez” dedi.

Çanakkale iş Dünyasını temsilen devletin yanında olduklarını belirten Semizoğlu; “Ülkemize yönelen tehditlere, Vatanımıza ve Milletimizin bütünlüğüne yapılan saldırılara, sınırlarımızda himaye ve destek gören terör örgütlerine karşı meşru zeminde başlatılan “Zeytin Dalı” Harekâtını takdir ediyor ve iş dünyası olarak Devletimizin yalnız olmadığını, yanında olduğumuzu duyuruyoruz. Bu aynı zamanda bir şeref meselesi ve şanlı ecdadımıza da görevimizdir. Haine ve düşmana karşı Devletimizce konulan tavır bize yakışan tavırdır. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, teröre karşı her zaman olduğu gibi bugün de tek yürek ve ortak duruş sergiliyor ve teröre hizmet edenleri, destek olanları esefle kınıyoruz. Bu harekâtta şehit olanlarla birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Allah Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun, Ordumuzu muzaffer eylesin” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yazın

  • (yayınlanmayacak)