Ayvacık Belediyesinde bulunan hayvan toplama kampı, Çanakkaleli hayvanseverler tarafından yeniden incelendi. Burada yetkililerle görüşmeler yapıldığını söyleyen hayvanseverler; “Birçok eksiği bulunan barınakta, yetkililer en kısa zamanda bu eksikliklerin tamamlanacağı ve barınağın iyileştirileceği yönünde bilgiler verdi. Barınağı ve gelişmeleri takip edeceğiz” dediler.

Geçtiğimiz hafta görüntüleri sosyal medyaya düşen ve büyük tepki toplayan Ayvacık Belediyesi hayvan toplama kampı, Çanakkale Hayvanseverler Derneği üyeleri ve Ayvacık gönüllüleri tarafından yerinde incelendi. Görüntülerde hayvanların kısa bir mesafede zincire bağlandığı ve kendi dışkılarının yanında, uzun süre aç bir şekilde tutuldukları öne sürülmüştü. Dün barınağı ziyaret eden hayvanseverler, hayvan barınağının yeni yapıldığı için birçok eksiği bulunduğunu söyleyerek; “Ayvacık barınağı ile yapılan ihbarlar neticesinde inceleme yaptık Yeni kurulan bir barınak olması itibariyle birçok eksiği bulunan barınakta, yetkililer en kısa zamanda bu eksikliklerin tamamlanacağı ve barınağın iyileştirileceği yönünde bilgiler verdi. Barınağı ve gelişmeleri takip edeceğiz” dediler.
1
Yeni yuvalar aranıyor
Öte yandan tepki çeken görüntüler ardından barınakta bulunan hayvanların kısırlaştırılmak için başka bir ile gönderildiğini belirten Çanakkale Hayvan Hakları Dayanışma Grubu üyeleri; “Çanakkale Ayvacık’tan alınıp Balıkesir İvrindi’ye kısırlaştırılmak üzere götürülen çocukların sokaklara yeniden dönmemesi için acil yuvalara ihtiyaçları var. Sahiplendirme için hepimiz el vermeliyiz. İletişim için, 0507 399 4380 nolu telefonu arayabilirsiniz” diye konuştular.

Yorum Yazın

  • (yayınlanmayacak)